Su Arıtma Yöntemleri


Evinizde kullandığınız suyun kalitesi öğrenmek ister misiniz?.

Şehrinizin şebeke hattından geçen suyun, yıllık su kalitesi raporunun bir kopyasını edinin ve sonuçları inceleyiniz.(Tüketici Güven Raporu) İstanbul için Buradan bulabilirsiniz

Hal böyleyken damacana suyunda zararları her gün haberlerde karşımıza çıkmakta. Plastiğin suyun üzerindeki etkisini biliyoruz. Eğer damacanızdaki suyun kalitesini merak ediyorsanız TDS METRE edinerek kendiniz de ölçüm yaparak değerleri görebilirsiniz.

Suyu çamaşır makinası gibi elimize alıp yıkayacak halimiz yok. Bu yüzden alman bilim adamları 1800lü yılların ortalarında laburatuvarlarında su arıtma cihazı için filtreler üretip bunlara düzenekler kurmuşlardır. İlk su arıtma cihazları devasa boyda olduğundan günümüze kadar evrilerek tezgah altımıza sığacak şekilde küçültülmüşlerdir. 6 aşamalı olan su arıtma cihazlarımızın hangi filtresinin ne işe yaradığını görmek için BU LİNKE tıklayabilirsiniz.

Kaliteli su içmek istiyorsanız su arıtma cihazı kullanmanız zorunlu hale geldi. Çünkü artık atık sular yüzünden günümüzde temiz su kaynağı alplerden başka biryerlerde bulunmuyor.